Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Блоги


батальйону PDF Друк e-mail
Блоги - Андрій Кокотюха
Написав Андрій Кокотюха   
Субота, 20 лютого 2016, 23:41

Перекладаю зрозумілою мовою заяву батальйону ОУН, який взяв відповідальність за погроми (для чайників - на Майдані громили все тільки сцикливі тітушки): "Випускайте наших, а то зловимо Ахметова і пизди дамо, а як не подіє, так ми йобнемо каменем у якесь скло і на вас звалимо". Моя порада батальйону ОУН: нунах балувацця, штурмуйте відразу Бостилію.

 
Умберто Еко PDF Друк e-mail
Блоги - Андрій Кокотюха
Написав Андрій Кокотюха   
Субота, 20 лютого 2016, 22:39

Помер Умберто Еко. Колись помер Джойс. Колись помру я. Умберто Еко цінний тим, що вмів визнавати власні помилки. Серед написаних ним художніх творів невдалий лише один - Маятник Фуко. Хоча славу йому приніс роман Ім`я троянди, Еко не повторив спроби зайти в одну річку двічі. Не клонував Ім`я троянди - але й не клонував Маятник Фуко. Більше того: Еко з повагою ставився до широкого читача і був одним із теоретиків саме масової культури. Проте його романи "галімой папсой" не назвеш попри принципову (крім Маятника Фуко) заточеність на більше коло читачів, ніж аудиторія Пруста. Я помру - але мене можна не наслідувати. Джойс помер - але його краще не наслідувати, особливо в Україні. Умберто Еко помер - і праці цього автора адекватні приклади для наслідування. Не мавпування - бо Джойса і Пруста саме мавпують. Так само дуже простий для мавпування Маятник Фуко. Тому краще намагатися наслідувати Ім`я троянди, Бавдоліно, Празький цвинтар, наукову діяльність - досліджувати масову культуру і як вона працює. Але не мавпувати, працювати саме в цих координатах. Вже більше 30 років Ім`я троянди - це не твір, а формат. І працювати в ньому комусь удається, комусь ні, але це - вдячний формат. Формат же Джойса - для зануд та невдах, котрі не вміють ані вчитися, ані працювати. Хай прикладом стане Умберто Еко - якщо приклад потрібен.

 
про Шевченківську премію PDF Друк e-mail
Блоги - Андрій Кокотюха
Написав Андрій Кокотюха   
Четвер, 18 лютого 2016, 22:33

Так, письменників в Україні небагато. Тих, хто працює наполегливо й видається регулярно - ще менше. Суспільний резонанс та читацькі симпатії взагалі здобувають одиниці. Але живий літературний процес, актуальне літературне, кінематографічне, театральне, загалом сучасний український культурний процес та реальні, резонансні здобутки Шевченківський комітет не цікавлять за визначенням. Існував перелік "кращих із гірших", яким треба було дати Шевченківку. Далі надійшла черга "гірших із гірших". Проте й малозначущі імена теж колись вичерпуються.

http://espreso.tv/article/2016/02/18/koly_naygirshi_skinchylysya_chomu_cogo_roku_sered_shevchenkivskykh_laureativ_nemaye_pysmennykiv

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 157