Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Соколян
Лібротерапія через антивиховання від Марини Соколян PDF Друк e-mail
Написав Світлана Кравченко   
П'ятниця, 14 червня 2013, 14:03

Марина СоколянДжерело: Буквоїд

Якщо взяти роман-антиутопію, переколошматити (в хорошому значенні слова) його зроманом-вихованням, то ні мало, ні багато отримаємо «гарпію», точніше її серце. А якщо ще точніше, то «терпку, але до біса цікаву» книжку Марини Соколян, яку вона презентувала 31 травня на «Книжковому арсеналі».

«Серце гарпії» став для багатьох романом-несподіванкою, адже, крім легкого присмаку містики, від колишньої письменниці Соколян тут залишилося небагато. У романі йдеться про реальні речі, реальних людей, місцевість впізнавана, а це трохи різниться з її фантастичною манерою, до якої вже, можливо, встиг призвичаїтися читач (хоча в ранньому доробку можемо знайти ще дві цілком реалістичні книжки пані Марини). Проте такий експеримент тільки інтригує. Адже ті, хто встиг прочитати «гарпію», відзначають, книга про любов і смерть, наркоторгівлю і людські вади, про маніпуляції і шлях до успіху в великій корпорації. Дехто навіть коронує роман економічним детективом. Хоча сама авторка каже, що це історія про те, чого не треба робити, аби стати щасливим. Жартує, що психотерапевтам треба змінювати свої координати і ретельно переглянути книжковий ринок, для них там роботи знайдеться більше, аніж в приймальні зазвичай. Адже фантастика – це втеча за межі буденного світу. А від хорошого не втікають – тут і зарита собака (і для письменника, і для лікаря).

Детальніше...
 
"Роман-антивиховання", українська сексуальність, нова книга Роздобудько: що читати у новому році PDF Друк e-mail
Написав Анна БАЛАКИР   
Середа, 09 січня 2013, 15:31

Джерело: Gazeta.ua

Марина СоколянНаприкінці року українські письменники і видавці розказали, що з'явиться у книгарнях 2013-го.

Столичне видавництво "Нора-Друк" готує до видання нові книжки Антона Кушніра, Артема Чапая та Ірен Роздобудько.

Навесні тут з'явиться роман Марини Соколян "Серце гарпії".

"Я б сказала, що це "роман-антивиховання", - каже письменниця. - Якщо у класичному "романі-виховання" ідеться про формування особистості і засвоєння нею різних чеснот, то в цій книжці ідеться про обставин, які сприяють засвоєнню моральних вад. Головна героїня шукає у минулому ті переломні моменти, які спричинили її духовну деградацію. Молода жінка на ім'я Ярослава Немирович має багато талантів, зокрема, схильність до хитрих вигадок і уміння впливати на емоції людей. Ці здібності вона вдало застосовує і робить непогану кар'єру. Утім, одного дня вона опиняється в далекому селі - Ярослава стала свідком злочину і тепер тікає від переслідування. Жінка має підозру, що не просто є свідком нещастя, але певною мірою сама його спричинила. Отож мусить не тільки виплутатися з проблем, але й знайти спосіб дати раду власній совісті".