Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Бондар
«Морквяний лiд». Абсурд як звична річ PDF Друк e-mail
Написав Дмитро Дроздовський   
Вівторок, 12 лютого 2013, 10:49

Андрій БондарДжерело: Газета "День" (№23, 2013)

Поет, есеїст і перекладач Андрій БОНДАР — про культуру, форми травм у вітчизняній історії та про польсько-українські відносини

Цьогоріч була надрукована «книжка колонок» із парадоксальною (у стилі Керолла) назвою «Морквяний лід», у якій автор іронічно акцентує гротескові абсурди нинішньої реальності та пропонує особливий погляд на її майбутнє.

— Андрію, вам доволі часто доводиться бувати в Польщі як перекладачеві та письменникові. Чи відчуваєте ви зміни у ставленні до України з боку Польщі за останні бодай три роки?
— Ставлення поляків до України зазвичай позитивне і приязне. Надто коли йдеться про освічені верстви, культурну царину. Якихось особливих змін за останні три роки я не бачу. Якщо й побутує певне розчарування з поступу нашої держави до демократії або європейського вибору, то воно цілком таке саме, як і в наших відповідних колах. Головна ознака ставлення поляків до нас незалежно від позитиву чи негативу — брак імперського апломбу і розмова на рівних.

Детальніше...
 
"Це більше за любов до грибів" - Віталій Жежера про Андрія Бондаря PDF Друк e-mail
Написав Анна БАЛАКИР   
Понеділок, 08 жовтня 2012, 00:04

Джерело: Gazeta.ua

Сьогодні, 6 жовтня, на "Книжковому Арсеналі" представили збірку Андрія Бондаря "Морквяний лід". Сюди увійшли колонки письменника, які з'являлися у "Газеті по-українськи" останні 6 років.

"Завжди здавалося, що вище Віталія Жежери у колонках стрибнути не можна, - розповів Андрій Бондар. – Перебування з ним в одному просторі, створює ніби спільний текст. Одну колонку присвятив йому. З цим пов'язана містична історія. 2008-го у нас почалися гриби, яких не було 2 роки. Я згадав тоді чомусь про Віталія. У колонці назвав його грибом. Він довідався про це зі свіжого номеру і одразу мені передзвонив. Сказав, що у нього сьогодні день народження. Я про це не знав".

Детальніше...