Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Анна БАГРЯНА

Анна Багряна — поет, прозаїк, драматург, перекладач.
Народилася 1981 р. у м. Фастові Київської області. За освітою — філолог (закінчила Київський Національний університет ім. Т. Шевченка).
Авторка поетичних книжок: «Суцвіття слів» (Київ, 2000) , «Поміж бузкових снів» (Київ, 2002), «Між богами і нами» (Київ, 2005), «Інші лінії» (Київ, 2008), «Мандрівка линвою» (українсько-польське видання у співавторстві з Войчехом Песткою, Львів-Радом, 2008), роману «Етимологія крові» (Київ, 2008), книги оповідань для дітей «Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько» (Київ, 2010), лібретто до мюзиклу «Глорія» (Донецький національний академічний український музично-драматичний театр, 2010), а також низки оповідань, новел, драматичних творів, опублікованих в літературних часописах, альманахах та антологіях.
Твори перекладені багатьма мовами.
За роман «Етимологія крові» була нагороджена Міжнародною україно-німецькою премією ім. О. Гончара та ІІІ премією конкурсу «Коронація слова – 2008».
Лауреат Міжнародного літературного конкурсу СФУЖО ім. Марусі Бек (Канада, 2009).
За книгу перекладів вибраних поезій Елисавети Багряної отримала нагороду «Срібне перо» (м. Варна, Болгарія, 2009).
Книги: «Дивна така любов»«Дошкуляка»

Фото: Ігор Жук. Львівський тиждень моди, 03.04.09.

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Багряна
Анна Багряна: «МОЯ ДУША – ЗАВЖДИ В УКРАЇНІ» PDF Друк e-mail
Написав Жання Куява   
Неділя, 20 липня 2014, 10:07

Анна Багряна. Фото з часопису Оксамит, черв. 2014Джерело: часопис "Оксамит", червень 2014

Анна БАГРЯНА, володарка спеціальної відзнаки конкурсу «Коронація слова - 2013» від МБФ «Здоров’я українського народу» за роман «Краще так»:

– Анно, ти належиш до авторів, яких відкрила «Коронація слова» і, не зважаючи на життя поза межами України, продовжуєш брати участь в цьому конкурсі...
– Справді своїй письменницькій кар’єрі завдячую саме «Коронації слова», бо коли 2008‑го здобула третє місце за роман «Етимологія крові» і потім підписала угоду з видавництвом на його вихід, то відчула впевненість у своїх письменницьких силах. Доти писала переважно поезію й трохи п’єси. Перемога в конкурсі стала для мене певним стартом, новим творчим відліком і стимулом не зупинятися на досягнутому. Можу сказати, що «Коронація слова» відкрила мене як прозаїка. Про конкурс не забуваю і подаю на нього тексти майже щороку. Це хороший шанс заявити чи нагадати про себе, привернути увагу видавців (режисерів) до нових творів.

Детальніше...
 
Анна Багряна: письменницькі спогади PDF Друк e-mail
Середа, 24 квітня 2013, 00:00

Анна БагрянаЛауреат конкурсу "Коронація слова" Вікторія Гранецька на власному сайті веде "спецпроект" "Письменницькі спогади", де в міні-інтерв'ю відомі (і не дуже) українські автори розповідають історії про початок свого творчого життя.

Нижче читайте "Спогади" від Анни БАГРЯНОЇ.

Змалку я відчувала страшенне задоволення від самої можливості щось створити – намалювати, написати, вигадати якусь історію, сплести, змайструвати, зробити своїми руками якусь іграшку. Я виросла поза містом, неподалік від лісу, серед таємничої природи – мабуть, це сприяло розвитку бурхливої уяви й образного мислення. У шість років, коли пішла до школи, почала писати невеличкі поетичні та прозові замальовки, казки про тварин і різних фантастичних істот. Дуже скоро навчилася користуватися татовою друкарською машинкою, тож друкувала написане, малювала ілюстрації, складала все це в книжечку, скріплювала степлером й роздавала такі «книжечки» родичам замість привітань.

Детальніше...
 
Анна Багряна: можливо, дошкуляка живе в кожному з нас PDF Друк e-mail
Написав Яна Грибовська   
Неділя, 02 грудня 2012, 19:13

Анна БагрянаДжерело: BBC Україна

Анна Багряна - автор прозових і поетичних творів, драматург і перекладач. Цього року до "довгого списку" номінантів на премію Книга року ВВС потрапив її роман "Дошкуляка". Про свою книгу, її героїв і читачів письменниця розповіла в інтерв'ю ВВС Україна.

ВВС Україна: Розкажіть, будь ласка, трьома реченнями про що Ваша книга?
Анна Багряна: Про те, як людина, піддаючись спокусам своєї доби, збивається на манівці, губиться в пошуках власного призначення, плутаючи корисне зі шкідливим, і врешті сама себе заводить себе в глухий кут. Але не все так сумно. Для мене цей твір – також і своєрідна гра, один довгий абсурдний сон, який може наснитися кожному, хто, подібно до моїх героїв, має не зовсім чисте сумління.

Детальніше...
 
Розмова з Анною Багряною на телеканалі УТР PDF Друк e-mail
Понеділок, 01 жовтня 2012, 08:59

Проект "Україна єдина" на каналі "УТР": ведучий Василь Шандро розмовляє з Анною Багряною.

 

Детальніше...
 
Анна БАГРЯНА: Європейцям буде цікаве загальнолюдське в українському контексті PDF Друк e-mail
Написав Іван РЯБЧІЙ   
Понеділок, 25 червня 2012, 13:16

Анна БагрянаПисьменниця — про розвиток сучасної літератури в Україні та Македонії

Джерело: «День», №107-108, п'ятниця, 22 червня 2012

Вона буває в Україні нечасто. І завжди вдало. Ніколи не приїздить просто так. Везе до нас якусь частинку Європи — і себе, своєї поезії, свого прагнення бути вільною, вільною мисткинею...

Анна БАГРЯНА — лауреат багатьох українських і закордонних премій, поетка, прозаїк, драматург, перекладач, координатор культурних проектів. Цього разу вона привезла в Україну антологію «Нова українська поезія» болгарською мовою та свій новий роман «Дошкуляка». А також нові міркування й сподівання...

— Аню, чи почуваєтеся ви в Україні зіркою?
— Ні, не почуваюся. Слово «зірка» до письменника не дуже в’яжеться. Я свідома того, що зробила те, що можу, і ставлюся до себе з певною мірою самокритики. Гадаю, «зірок» у попсовому розумінні у справжній літературі немає.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2