Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Кокотюха
КОКОТЮХА Андрій PDF Друк e-mail
П'ятниця, 02 вересня 2011, 08:51

Андрій КокотюхаАндрій Кокотюха народився у м. Ніжині 1970 р, в родині зварювальника і медичної сестри. В дитинстві мріяв стати бібліотекарем. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім Тараса Шевченка.

Перше оповідання опубліковане 1987 року, перша повість «Шлюбні ігрища жаб» – 1991-го. Кокотюха пише у жанрах хорору, кримінальної мелодрами, трилера, комедії, соціального гостросюжетного роману, класичного детективу. Улюблені жанри – трилер та детектив із елементами містики й готики. Дослідник української масової літератури доктор філологічних наук Софія Філоненко називає Кокотюху батьком «українського готичного детективу», хоча сам автор вважає, що в його текстах присутня швидше неоготика, напряму пов’язана з актуальними суспільними та соціальними проблемами України, а звернення до готики та загалом фольклору збігається з традиціями давньої української літератури.

2006 року стався унікальний випадок: Андрій Кокотюха на конкурсі «Коронація слова» отримав одночасно і Гран-прі і Другу премію за романи, написані в різних жанрах. Роман «Аномальна зона» з`явився після сезону роботи Кокотюхи як тележурналіста і сценариста на телевізійному проекті «Паралельний світ». Місця з аномальними властивостями та більшість химерних персонажів, із якими спілкуються герої, мають реальних прототипів. Андрій Кокотюха як журналіст постійно співпрацює з популярними українськими газетами, журналами і телеканалами.

Його твори відзначені дипломами і преміями на літературних конкурсах “Золотий Бабай”, журналу “Березіль”, “Коронація слова”. Андрія Кокотюхи автор 21 детективного роману, найвідоміши з них: 
«Повзе змія» (трилер, 2004);
«Темна вода» (детектив, 2006);
«Легенда про Безголового» (детектив, 2007);
«Живий звук» (детектив, 2009);
«Аномальна зона» (детектив, 2009);
«Пророчиця» (детектив, 2011).

Сумарний наклад детективних романів Андрія Кокотюхи – близько 150 тис.

Андрій Кокотюха в своїх романах ретельно виписує характери головних героїв і вміло відтворює суспільне тло, на якому розгортається детективний сюжет, тому аудиторія його читачів не обмежується суто поціновувачами кримінальних романів. Як автор або упорядник Кокотюха брав участь у підготовці до видання 24 документальних, пізнавальних, біографічних та художньо-публіцистичних книг.

За журнальною публікацією роману Кокотюхи «Тупик для втікача» на студії ім. О. Довженка зняли фільм під назвою „Тупик” (1998, режисер Григорій Кохан). Детективний роман «Легенда про Безголового» екранізований у 2008 році кіногрупою «Film.ua» (назва фільму «Тривожна відпустка адвоката Ларіної», режисер Олександр Стеколенко). Трилер «Повзе змія» екранізовано в 2009 році компанією «Fresh production UA» (режисер Максим Бернадський). Кокотюха написав сценарії для кількох документальних фільмів з циклу  «Кримінальні історії» (ICTV), «Чужі помилки» (СТБ), «Стрингер» та «Одержимі» (телеканал 1+1).

Працював журналістом і сценаристом на проектах «Сніданок з 1+1», «Київський регіон», «Паралельний світ». Пише сценарії для проекту «Судові справи» (Film.ua).

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 2