Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Банер
уривки з творів
Камиш Маркіян. Оформляндія або Прогулянка в Зону. Уривок PDF Друк e-mail
Написав Маркіян Камиш   
Четвер, 03 вересня 2015, 18:16

Маркіян КАМИШ

ОФОРМЛЯНДІЯ
або
Прогулянка в Зону

ISBN 978-966-8659-58-4 © НОРА-ДРУК, 2015.

Уривок

Наснаженi оптимiзмами утопiчних гасел i мазафаками химерної радянської суперграфiки, ми будували Мрiю. I у погонi за нею знайшовся Рiг уседостатку — енергiя мирного атома, панацея народного господарства i орiєнтир на шляху до яскраво-червоного, комунiстичного завтра. Iз захватом вiд власної могутi, зi свiтлою вiрою у найкраще, ми будували атомнi станцiї по всьому СРСР.

I одна з найпотужнiших звалася Чорнобильською. Її мiсто-супутник розрослося i зразково-показовим прикладом височiли охайнi висотки, майорiли гордовито гiгантськi лозунги на дахах i галасно гралася малеча на затишних дитмайданчиках.

Детальніше...
 
"Літературні читання": уривок з роману Ірен Роздобудько "Ґудзик-2" PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 25 серпня 2015, 07:52

"Літературні читання" на Українському радіо. Ведуча Ніна Герасименко розповідає про книжку Ірен Роздобудько "Ґудзик-2" та подається уривок твору (перший ефір 29.06.15). Слухати...

Детальніше...
 
Київ – Париж (У пошуках застиглого часу). Уривок PDF Друк e-mail
Написав ОБРАЗ Богдан   
Вівторок, 14 квітня 2015, 09:17

Богдан Образ. Київ-Париж. ОбкладинкаMи любимо не те, що бачимо,
а те що уявляємо.

 

Я прокинувся раптово й опинився посеред уламкiв неспокiйного сну. Менi наснилися певнi кадри, чи то пак певнi слайди з прожитого — дитячi спогади, старенькi київськi вулички, прогулянки з пасiями, колишнiми i тепе­рiшньою...

Нас не повиннi вранцi зривати будильники. Най­гiрше, що ми прокидаємось за кiлька миттєвостей до пронизливого електронного вереску будильника. Ми прокидаємося, i нам хочеться виграти бодай пiвгодини, щоб заплющити очi i ще понiжитися, подрiмати, зуст­рiтися у снах з коханими, але ми усвiдомлюємо, що от-от все зупинить перший ранковий звук.

Детальніше...
 
Аудіозапис читання уривків з роману "Спадок" PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 26 серпня 2014, 23:14

В програмі «Літературні читання» 1-го каналу Національного радіо 25 серпня 2014 (перший ефір з 12:35) ведуча Аліна Акуленко розповідала про роман Анни Шевченко "Спадок" та зачитувалися уривки з нього. Слухати...

Детальніше...
 
Чапай Артем. Червона Зона. Уривок PDF Друк e-mail
Написав Артем Чапай   
Вівторок, 01 липня 2014, 20:31

Уривок з роману: Артем Чапай "Червона Зона"

R-20

Злiва мене затисла огрядна жiнка, справа я вiдчував гаряче тепло п'ятдесятилiтнього дядька. Вiд нього несло перегаром, з-пiд пахви – пронизливо-кислим запахом поту. Дядько пiдняв руку, тримаючись за поручень над головою. На темнiй футболцi виднiла ще темнiша мокра пляма.

Маршрутка стояла в заторi на Глибочицькій, за трамваєм. Смуги праворуч i лiворуч теж стояли, бо трамвай ширший за машину, а їхали ми мiжряддям базару. Мiкроавтобус iнодi з гарчанням просувався на метр уперед i знову ледь не впирався бампером у трамвай. З колонок, вмонтованих у стелю, звучав гангста-шансон.

– Водiй! Випустiть! – гукнув чоловiк у кашкетi, що стояв у проходi бiля переднiх дверей. Однiєю ногою вiн спустився на приступку.

– Куди, пiд оту вантажiвку? – хмикнув маршрутник.

Перед водiєм хиталася православна iкона богоматерi, що звисала з дзеркала заднього огляду. Над лобовим склом висiли у ряд наклейки:

«Як заплатиш – так поїдеш», «Їжте сємки зi шкаралупою», «Зупинок тута i тама нема», «Ша! Ша прогрiєм i поїдем», «Як тiльки – так зразу», а крайня праворуч вказувала стрiлочкою на сидiння поряд із водiєм: «Мiсце для красивої». По периметру лобового скла пiд чорний гумовий шнур були вставленi монетки в один цент.

– Шофер! Стоїмо ж! – гукнув хлопець у спортивному костюмi.

– Та випустiть! – басом проказала огрядна жiнка біля мене.

– А, хоч пiд колеса, – махнув рукою водiй i потягнувся до двох кнопок.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 4