Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Банер
уривки з творів
За чверть десята (Уривок) PDF Друк e-mail
Написав Юрій Макаров   
Неділя, 11 серпня 2013, 14:02

Юрій МАКАРОВ

ЗА ЧВЕРТЬ ДЕСЯТА

(Уривок)

К.: Нора-Друк, 2013. – 240 с. ISBN 978-617-688-015-8 © НОРА-ДРУК, 2013
(скачати doc)

Уся ця чортівня відкрилася випадково, а мог­ла би не відкритися ще довго або взагалі ніколи не від­кри­тися, тоді жертв і руйнувань було би значно більше.

Коли він вийшов зранку по пенсію, то не звернув уваги, іншим був зайнятий, усе гадав, нарахували – не нарахували, бо ніяк не міг упо­ратися з їхнім сайтом. Дійшов до банкома­ту, зняв гроші (нарахували, як смішно, ще й трид­цятку накинули), на радощах за­скочив до магазину по свіжий хліб, не втримався, на­купив усякого: шоколадне масло, паштет, сир із пліснявою, й на зворотному шляху, лаючи себе за легковажність, майже біля самого під’їзду побачив Сірого.

Детальніше...
 
Мертві квіти (уривок) PDF Друк e-mail
Написав Олексій Волков   
Вівторок, 06 серпня 2013, 17:39

Олексій ВОЛКОВ

«Мертві квіти»

(уривок)

К.: Нора-Друк, 2013. – 320 с. ISBN 978–617–688–014–1 © НОРА-ДРУК, 2013
(скачати doc)

I

Операцiї бувають рiзні.

Геть-чисто «нiякi» – так, на годинку, коли працюють лише руки, а в цей час можеш розповiдати анекдоти, вiд яких погигикують асистент, анестезiолог i медсестри – усi, хто перебуває поруч. I все настiльки доведено до автоматизму, що пацiєнт, якби не був пiд наркозом, мiг би пройнятися спокоєм i впевненiстю. Якщо у цей час хтось iз вiддiлення зазирає в операційну i повiдомляє, що вам принесли листа, який надiйшов поштою на лiкарню, одразу вся увага переноситься туди. «Вiд коханки, не iнакше!» (чого ж тодi не додому?!) «Могорич виставляй негайно!» (iнакше загубиться, помнеться, виявиться не тим i т. д.) «Вiддай на перевiрку!» (а якщо там «бiлий порошок» вiд Бен Ладена?) Словом, уся увага в таких випадках лише на лист, адже руки працюють самi.

Детальніше...
 
Серце гарпiї (уривок) PDF Друк e-mail
Написав Марина Соколян   
Середа, 09 січня 2013, 15:29

Ти, пригадую, колись мала душевну симпатію до Макіавеллі та його ідей. «Чини добро, поки можливо, але умій чинити зло, коли необхідно» — ця сентенція здавалося тобі надзвичайно мудрою. Зло заради більшого добра — наче і не зло уже зовсім; проте насправді ти завжди прекрасно відрізняла одне від іншого, так само безтямно і так само безпомильно, як відрізняємо біль від насолоди. Вчинки ж твої далеко не завжди були у тому сенсі безболісними для оточення.
Такий конфлікт уявлень та дійсності якраз і є тою притичиною, що змушує злих людей залишатися злими. Адже ж як ми уявляємо себе? Авжеж, не схибленими на насильстві маніяками! Ні, звісно, — окрім особливих випадків — ми радше бачимо себе доброю на загал людиною, котру жорстокий світ примушує до «необхідних» вчинків. А оскільки ми — хороші, то те, що робимо, ніяк не може бути злом. То навіщо чинити інакше?
Звісно, коли результати нашої діяльності є очевидно руйнівними, доводиться трішечки коригувати позицію захисту. Дуже добре спрацьовує, скажімо, перенесення нашої провини на жертву. О, ми надзвичайно в тому винахідливі! Адже жертва — така сама людина, яка, безумовно, також вдавалася до «необхідного», а значить — всього лише дістала по заслузі. Так само гарно махнути на все рукою з позиції вічності — мовляв, які то все дрібниці! Чиясь зруйнована доля, чиєсь зраджене кохання — що то важить на терезах історії? Так, витребеньки!
Одного дня, проте, такий самодіяльний макіавеллі стикається з тим, чим знехтувати неможливо. І ти знаєш — чи не так? — до чого це призводить.

Детальніше...
 
Терлецький Валентин «Хмарочос», уривок з роману PDF Друк e-mail
Написав Валентин Терлецький   

Терлецький В. Письменники (с. 49-56)

...

– Друже, привiт! Як ти там? – почув вiн у слухавцi як завжди веселий i пiднесений голос Прохоренка. В головi промайнула думка, що ось Юлiй знову зараз попросить вiддати кудись за гонорари його нове есе.

– Привiт i тобi. У мене все гаразд... Твої статтi я вiддав до «Призми» ще взимку. Але поки що не дiзнавався, коли їх друкуватимуть...

– Та зачекай! Ти не дивишся зараз телевiзор? – збентежив Сергiя своїм запитанням Прохоренко.

– Нi, а що?

– Та там таке... Виступає по усiх каналах новий мiнiстр культури. Свято продовжується! Пiсля всiх отих сумнозвiсних заяв президента, тепер ось це... Знайди десь телек i подивись обов'язково. Вiн тiльки-но почав. Дiзнаєшся багато цiкавого, я гарантую. Ну все, бувай, а то я просто не можу пропустити цей цирк, – i Прохоренко вiдключився.

Детальніше...
 
Антон КУШНІР «URBAN STRIKE», уривок з розд. 21 PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Середа, 18 січня 2012, 11:00

21

Urban Strike. Так називалась стара iграшка для телеприставки – їх була цiла серiя, Desert Strike, Jungle Strike, Nuclear Strike. Тактичний симулятор гелiкоптера – чи радше пiлота гелiкоптера. Американського пiлота. Американського гелiкоптера. Пiдiрви нафтопроводи диктатора середньоазiйської країни, зруйнуй його нафтовi платформи, врятуй туристiв з пiдбитого круїзного лайнера, врятуй американських пiлотiв, розстрiляй палац диктатора, розстрiляй лiтак диктатора, не дай втекти диктатору, розстрiляй самого диктатора, отримай нагороду вiд президента, розстрiляй бази сина диктатора, розстрiляй бази латиноамериканського наркобарона, захисти лiмузин президента, захисти мiсто президента, пiдiрви радянськi танки, пiдiрви латиноамериканськi бойовi машини, не дай латиноамериканцям пiдiрвати атомну бомбу, врятуй американських пiлотiв, зруйнуй терористичнi бази в Мексицi, врятуй мирних жителiв, захисти гелiкоптер президента, захисти президента, убий терористiв у мiстi президента, убий сина диктатора, убий латиноамериканського наркобарона, отримай нагороду вiд президента, знайди воскреслого наркобарона, врятуй американських пiлотiв, захисти мiст Голден Гейт, захисти американськi нафтопроводи, захисти Ворлд Трейд Центр i Лас Вегас, убий терористiв, захисти мирних жителiв, захисти радянський пiдводний човен, убий терористiв, убий прихильникiв воскреслого наркобарона, убий наркобарона, отримай нагороду вiд президента, хай Господь благословить тебе, ти потрiбен твоїй країнi, будь героєм!

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>

Сторінка 3 з 4