Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Банер
рецензії, відгуки
Я не такий... PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 08 лютого 2016, 14:45

Артем Чапай. Понаїхали. ОбкладинкаДжерело: Сфера.

Перегорнувши останню сторінку книжки Артема Чапая «Понаїхали», з сумом відзначив, що ця книжка – не моя. Точніше, написана не для мене. Бо, скажімо, яхтінг, рафтінг і, зокрема, руфінг – вже не для мене. Я вже в тому віці, коли видряпавшись на дах, до низу з високою вирогідністю дістануся швидкісним спуском з ушкодженням скелетона. А тим більше, їхати за тим руфінгом аж до Америки, мені точно вже не випадає. Але вищенаведені аргументи зовсім не свідчать про те, що час на читання був витрачений намарно. Це українська література пішла уперед, а я залишився у минулому.

Як на мій погляд, то наразі набирає обертів література репортажного типу – коли увага приділяється дрібницям. Щоправда, у радянській літературі дрібниці також поза увагою не залишались, але там вони, дрібниці, лише додавали людських рис будівникам комунізма.

Детальніше...
 
"Від цієї книжки вам може стати дещо незатишно..." PDF Друк e-mail
Написав Тетяна Трофименко   
Неділя, 07 лютого 2016, 22:39

"Затишний критик Тетяна Трофименко радить 5 книжок, які зігріють вас цього сльотавого лютого" на електронних сторінках видання Новинарня. Серед них і книжку Маркіяна Камиша:

Від цієї книжки вам може стати дещо незатишно під вашою теплою ковдрою, адже її написав автор, для якого Чорнобильська зона – “місце релаксу. Замість моря, Карпат, териконів, замість пересипаної засмаглими шалавами і залитої прохолодним мохіто Туреччини” він їздить “на ту срану помийку, в ту сцяну Зону”. Головного персонажа не зупиняють ні менти, котрі раз за разом “палять” сталкерів, які незаконно опиняються в Зоні (звідси й назва – оформляють протокол), ні холод, голод і вовки. П’яні або накурені, схопивши тушонки та напившись із калюж, “у яких лежать мертві косулі і старе залізяччя”, персонажі пізнають істину й досягають дзену. І так сто сторінок – сюжетною різноманітністю Маркіян Камиш не зловживає.

Останнє оновлення на Понеділок, 08 лютого 2016, 14:51
Детальніше...
 
Оформляндія: годинник, який іде PDF Друк e-mail
Написав Юлія Кропив’янська   
Субота, 06 лютого 2016, 22:27

Оформляндія. ОбкладинкаДжерело: ЛітАкцент

Добрими прозовими дебютами український читач, погодьтеся, не розбалуваний – надто коли цікаве й майже не прописане «що» сплітається з вишуканим «як». Сплітається настільки по-особливому, що пробачаєш (самій не віриться) навіть пропущену кому в назві, окремі невичитаності тексту й стилістично розхристану обкладинку. Маю на увазі «Оформляндію, або Прогулянку в Зону» Маркіяна Камиша – за авторською дефініцією, емоційну картографію краю «смарагдових зорів, сарґасових боліт, салатових медуз і рясних, кокаїнових розсипів нічного неба», де на нелегальних туристів оформлюють протоколи за адміністративне правопорушення, – звідси й назва.

Детальніше...
 
Слідство знову веде Мікаель Бренне PDF Друк e-mail
Написав Юрій Мостовий   
Неділя, 24 січня 2016, 12:08

Небезпека рецидиву. ОбкладинкаДжерело: Книгобачення

Нещодавно, у видавництві Нора-Друк в українському перекладі побачив світ новий роман відомого норвезького письменника Кріса Тведта «Небезпека рецидиву».

Книга продовжує серію пригод адвоката захисника в кримінальних справах, Мікаеля Бренне. Бренне, передусім, відомий українському читачеві за романом Тведта «Коло смерті». Дівчинку підлітка Майю знаходять вбитою. Головний підозрюваний бажає аби його інтереси у суді представляв саме Мікаель Бренне. Мікаель розуміє, що справу не виграти, адже проти вбивці є незаперечні докази. На суді ж все йде не так як гадалося спочатку. Внаслідок останнього, юрист прагне встановити істину і починає власне розслідування.

Детальніше...
 
«Понаїхали». Книжка заробітчанських пристрастей від Артема Чапая (+ уривок з роману) PDF Друк e-mail
Написав Олег Коцарев   
П'ятниця, 22 січня 2016, 17:35

Джерело: тексти.org.ua

Нова книжка Артема Чапая «Понаїхали» стала фіналістом літературної премії «Книга року ВВС». До цього фіналу він, здається, потрапляє ледь не щороку, з кожною новинкою. За словами самого письменника, з нього вже кепкує молодший брат, називаючи його «Артем – Короткий Список». Але, прочитавши «Понаїхали», розумієш: насправді Чапай не стоїть на місці, і в новій книжці є очевидний прогрес.

Про суть невеликого, але стрімкого роману «Понаїхали» чимало говорить уже його обкладинка. Невесела, зате здоровенна картата торба добре поєднується з назвою. І справді, персонажам Чапая доводиться чимало понипати світом із цими торбами. «Понаїхали» - одна з головних на сьогодні книжок про українських заробітчан. І десять років тому, й раніше тільки лінивий не казав і не писав про те, як мало у вітчизняній літературі представлено цю надзвичайно важливу, драматичну та перспективну тематику. Вона ж бо стосується мало не кожної другої родини! Вона здатна так багато розповісти про наше суспільство, а разом із тим є достатньо екзистенційно зламною, щоб дати чималу поживу для естетичних пошуків. Що ж, останнім часом заробітчанська тема нарешті звучить в українських книжках усе виразніше.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 6 з 29