Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Банер
рецензії, відгуки
Трилер про кожного з нас PDF Друк e-mail
Написав Ігор Доля   
П'ятниця, 10 червня 2016, 17:01

Джерело: Буквоїд

Андрій Гарасим. Борги нашого життя. Роман. – К.: Нора-Друк, 2016. – 208 с. Серія: Морок.

Трилер – жанр украй популярний. Однак, здається, масовий глядач дещо втомився від копання у свідомості різних маніяків, про яких уже все сказали Альфред Гічкок зі Стівеном Кінгом. Трилер Андрія Гарасима «Борги нашого життя» дещо про інше. Це психологічний і водночас напрочуд чесний твір, який боляче б ’є по мізках читача.

Ця книга – про кожного з нас, про нашу дивну українську реальність, де у ХХІ столітті, в європейській державі, сильні світу цього з системою цінностей середньовічних феодалів полюють на тих, хто здатен сказати їм «ні».

відомо не розкриваю жодної деталі сюжету і не наводжу цитат із роману, щоб не псувати вам читання. Бо це трилер, і він захоплює. Скажу одне: соплі та сльози про дитячі травми нікому невідомого маніяка ви тут не знайдете. Усі персонажі дуже реальні.

Детальніше...
 
Альтернативна історія Києва після Чорнобиля-86 PDF Друк e-mail
Написав Дмитро Шульга   
Середа, 27 квітня 2016, 12:24

Маркіян Камиш. Київ-86Джерело: Кіровоград24

Весну 2016 року письменник Маркіян Камиш точно може записати собі в актив: його дебютна книга «Оформляндія, або Прогулянка в Зону» вийшла французькою, а в Україні якраз вийшов друком його другий роман «Київ-86».

Читаючи цей твір, намагався зрозуміти, чи все ж таки переді мною «Київ-86», а чи «Оформляндія-2». В анотації – натяк на те, що Маркіян Камиш переходить з нон-фікшну у фікшн, пробуючи свої сили в жанрі «альтернативної історії», адже, за сюжетом, начебто в 1986 році після аварії на ЧАЕС відселено було й мешканців Києва, й тепер у це покинуте місто, де природа перемогла бетон, за немалі гроші водить закордонних туристів-екстремалів провідник-«сталкер», від імені якого ведеться оповідь і який нібито перебрався сюди зі сторінок «Оформляндії». І от тільки починаєш пригадувати, яким сучасним назвам відповідають згадані в тексті площа Жовтневої Революції, Лєнком, Свердлова, як фокус уваги оповіді із зовнішнього світу переходить у світ внутрішній. Виявиться, що для автора важливішим є не опис пригод героїв у знелюднілому Києві (хоча місце «екшну» на сторінках книги все ж таки знайдеться), а рефлексії оповідача.

Детальніше...
 
П’ять Степанів Шагут як надія України PDF Друк e-mail
Написав Віктор Душко   
Четвер, 31 березня 2016, 20:59

Забудь-річкаДжерело: Буквоїд

Брати Капранови. Забудь-річка. К.: «Нора-Друк», 2016.

Перше і непереборне правило відгуку, чи то пак, рецензії: обговорюється текст, а не автор. Менш за тим і знаючи це, не можу втриматись і почну з авторів.

Історія літератури знає доста прикладів успішних авторів-родичів: брутальні вигадники брати Грімм, соціальні провидці брати Стругацькі, «різб’ярі» брати Гонкури, дотепні і афористичні брати Жемчужнікови (Козьма Прутков)… я б ще додав літературних «братів» Ільфа і Петрова. Тобто, брати-талановиті автори є, а братів-графоманів нема.

Тож до «Забудь-річки» я брався вже упередженим – написане братами Капрановими апріорі не могло бути неякісним….

Детальніше...
 
Найбільша правда захована у власних бажаннях PDF Друк e-mail
Написав Олена Семенишин   
Четвер, 31 березня 2016, 20:53

Джерело: sferaua.com

Анна Тарнава. Бажання поверненню не підлягають. К.: Нора-Друк, 2015. – 200 с. Читацький клуб.

В кожної людини є звичайна нав’язана суспільством література і читаємо її здебільшого, бо колись якийсь визначний критик сказав, що це геніальний твір. Звичайно, ніхто й не сміє сумніватися в чиїсь геніальності (хоча це відносна річ, яка має власні грані божевілля), але якщо в нас немає часу, якщо це не те, що зможе гарантувати Вам свідому практичну сторону, бо ж не у всіх книгах можна відшукати гостру болючу, ба й навіть особисту реальність. А найбільша правда захована у власних бажаннях. Можливо саме тому, я вже годину катаюся у метрополітені, не відповідаю на дзвінки друзів, відриваюся від реальності, бо на сторінках книги виростає той окраєць світу, де схований магазин бажань, довга черга наших примарних мрій. І що усвідомлюємо, панове, бажати ж то ми не вміємо.

Детальніше...
 
Богдан Образ про книжку Артема Чапая: "автор передбачає..." PDF Друк e-mail
Написав Богдан Образ   
Неділя, 27 березня 2016, 16:40

Джерело: спільнота "Моя книга" у Фейсбук

Артем Чапай “Подорож із Мамайотою. У пошуках України”.

Книжка журналіста під псевдонімом Артем Чапай є своєрідним тревелогом, де описується подорож Україною на мотоциклі від Заходу на Схід, від Києва до Криму. Зокрема автор жваво спілкується з людьми, задаючи їм запитання на кшталт “яка ваша мрія?” і “що для вас Україна?”. Артем Чапай чутливо описує весняні дощі й жахливі дороги, придорожні кав’ярні та неймовірну красу нашої природи. Герої книжки найрізноманітніші: кримськотатарська вчителька української мови, робочі інтелігенти, барні завсідники, всезнаючі бабусі, водії що виглядаюсть як гопники, але готові щиро допомогти у важкій ситуації.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 4 з 29