Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Українці на книжкових виставках у Турині, Стамбулі і Парижі PDF Друк e-mail
Написав Оксана Хмельовська   
П'ятниця, 29 травня 2015, 15:24

Елеонора СімоноваНа сайті Читомо подано міні-звіти з поїздок на книжкові виставки, які відбулися останнім часом

Елеонора Сімонова, директорка видавництва «Нора-друк»

Про Міжнародний книжковий форум у Турині

Цього року я була гостем Міжнародного книжкового форуму (IBF — International Book Forum), що проходив в рамках книжкової виставки в Турині (Salone del Libro di Torino). Цей Форум щорічно відбувається за підтримки Італійської Торговельної палати (Italian Trade Commission). Гостя з кожної країни офіційно запрошує Відділ розвитку торговельного обміну Посольства Італії. Організатори надають безкоштовно стіл для переговорів, а також розміщують в готелі. Дорогу кожен гість оплачує самостійно.

Італія є одним з найпотужніших в Європі книжкових ринків, тому до книговидання тут ставляться як до серйозного бізнесу, не забуваючи і про культурну складову. Виставка і Форум відбувалися в багатофункціональному комплексі Лінготто, який об’єднує виставкові приміщення, два готелі, торговельну галерею, театр, художню галерею, концертний зал. Все це з’явилося в результаті реконструкції найстарішого в Італії автозаводу, який до 1982 року випускав автомобілі Fiat.

 

На території Форуму розміщувалося 160 столиків для переговорів, але учасників було набагато більше, оскільки не кожен встиг забронювати собі столик. За словами французького агента П’єра Астьє, серед фахівців цей форум вважається одним з найважливіших майданчиків для переговорів. І дійсно, учасниками були такі потужні гіганти як Random House, Penguin Groups, Piper Verlag, Andrew Nurnberg Assiciates, практично всі найбільші італійські видавництва, видавці і агенти з багатьох країн — Іспанії, Швеції, Норвегії, Нігерії, Франції, Німеччини, Канади, Туреччини та ін. На Форумі були також учасники з Вірменії, Грузії, Росії.

Зустрічі на Форумі призначаються заздалегідь, учасник вводить в систему запит на зустріч, очікує підтвердження від візаві, а потім система оптимізує графік. У мене було призначено 20 зустрічей. Основною моєю пропозицією були твори, які готуються до друку в нашому видавництві: про Чорнобильську зону – молодого автора Маркіяна Камиша і про епізод війни з Росією – Євгена Положія. Ці твори викликали інтерес закордонних видавців і ми продовжимо переговори, коли книжки вийдуть друком.

Мене приємно вразила просто ідеальна організація заходу, дуже доброзичлива атмосфера, працездатність видавців, адже перші зустрічі починалися о 10-00, а останні закінчувалися о 19-00.

Сама виставка вражає масштабами і оформленням стендів. Багато телекамер, йдуть прямі трансляції з заходів і презентацій. Багато дитячих майданчиків.

Але найбільшою загадкою для мене залишилося те, що одним з офіційних спонсорів виставки було Посольство Казахстана в Італії і особисто посол Казахстана, хоча казахського стенду на виставці я не помітила.