Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Твір про загадкові сторінки української історії PDF Друк e-mail
Написав журнал XXL   
П'ятниця, 31 жовтня 2014, 11:04

з журналу XXLДжерело: Мужской журнал XXL, жовтень 2014, с. 16

Анна Шевченко - британська письменниця українського походження, яка володіє сімома мовами та має ступінь магістра філософії Кембріджського університету. Над дебютним романом вона працювала 12 років. Твір не тільки став бестселером у Великобританії, а й відкриває жителям європейських країн загадкові сторінки української історії. Як, до речі, і самим українцям.

Оповідь ведеться від імені адвоката на ім'я Кейт, до якої звертається нащадок гетьмана Полуботка. Говорять, що відповідно до заповіту останнього, в банку Англії з XVIII століття зберігається скарб, який може отримати нащадок гетьмана лише за умови, що Україна стане незалежною. Не був би "Спадок" історичним бестселером, не зацікав скарби Полуботка спецслужби. Адже вони можуть вплинути на долю усього світу! Фігурує в романі і офіцер російської служби безпеки Тарас, в якого Кейт закохується.

 

Сюжет побудовано таким чином, що ситуація для читача розкривається і з точки зору Кейт і з точки зору Тараса. Дійство розвивається у Великобританії, Україні, Росії, Аргентині: факт і вимисел переплетені настільки, що від читання неможливо відірватися, поки не перегорнеш останню сторінку.