Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

"Детектив – це продукт для інтелектуальної аудиторії" – письменник PDF Друк e-mail
Написав Юлія РУДЕНКО   
Субота, 09 березня 2013, 18:53

Олексій Волков, Книгарня Є, Київ, 06.03.13. Фото: Юлія РуденкоДжерело: gazeta.ua

Український лікар, письменник, майстер детективного жанру Олексій Волков вважає, що детективи в Україні не мають цільової аудиторії і ситуація є досить песимістичною. Про це він розповів на літературному круглому столі, що відбувся в Києві.

"Я насмілюсь звести детектив у найдосконаліший літературний жанр, адже у ньому присутні, крім психології, історії, філософії та живопису ще й логіка, математика й архітектура. І лише в цьому літературному жанрі все має строгі форми", – зазначив письменник.

Він вважає, що проблемою занепаду детективної літератури в Україні є те, що звичайний українець не надто задоволений своєю роботою. "Середній українець – це людина, яка всі моральні й фізичні сили кидає на те, щоби вижити в цій державі. Це людина, яка приходить додому і вимагає тільки одного – релаксу", – додав Волков.

На думку літератора, детективний жанр вимагає зосередженості й уваги, адже це "гімнастика для інтелекту". "Найпоширеніший продукт мистецтва – це телебачення і музика. Людина вмикає телевізор і її мозок, як губка, всмоктує цей примітив, ширпотреб, попсу. Тобто відбувається процес примітивізації", - переконаний письменник.

Він також додав: "Це є дуже серйозний, жахливий, незворотній процес. Його можна порівняти з цегляною стіною на неякісному розчині, коли цегла розсувається і назад не зіб'єш. Змінити можна, лише переклавши все наново". "В Україні є серйозна невідповідність між досконалістю жанру та відсутністю аудиторії для сприйняття цього жанру. Я вважаю, що детектив – це продукт для інтелектуальної аудиторії" - резюмував Олексій Волков.