Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Антон Кушнір серед "молодих письменників, яких варто почитати" PDF Друк e-mail
Написав Ірина Славінська   
Понеділок, 04 лютого 2013, 20:02

Антон КушнірНа "Українській правді. Життя" опубліковано підбірку інтерв'ю "Молоді українські письменники, яких варто почитати". ЇЇ підготувала Ірина Славінська відповідно до свого бачення літературного майбутнього України. Кожному з молодих авторів були надіслані кілька однакових питань. Серед "обраних" письменників - Антон КУШНІР:

Для чого ви пишете?
Пишу, бо більше нічого до ладу не вмію. Точніше, усе інше в мене виходить набагато гірше. Взагалі дуже правильний принцип – робити лише те, що ти вмієш і любиш, от тільки реалізовувати його на практиці буває складно. Стати письменником, на щастя, простіше, ніж космонавтом.

Чи легко бути письменником (письменницею) в Україні?

Письменником в Україні бути легко.

Література молода, книжковий ринок слабкий, дуже мало професійних письменників, межі між жанровою, "високою" літературою та нон-фікшн майже немає, і при цьому всьому у цієї літератури є читач.

Іншими словами, видавництва не намагаються жорстко заганяти авторів у рамки форматів і досить відкриті для молодих авторів, критики поблажливі, читачі вдячні. Це, щоправда, іноді позначається на якості текстів, але що тут вдієш.

Суттєво складніше бути професійним письменником, який живе з літературної праці, в Україні таких досі небагато, я до їх числа, на жаль, не належу.

Бути просто хорошим письменником дуже складно, але так не лише в Україні.

Чи вже заробляєте собі на життя писанням?
На життя я заробляю копирсанням у медійних текстах, але їхні літературні якості доволі сумнівні. Роялті та гонорари за виступи сприймаю як приємний бонус.

Якою має бути ідеальна книжка?
Я переконаний, що ідеальна книжка – це другий том "Поетики" з "Імені троянди" Умберто Еко. Книжка, після прочитання якої читач помирає. Мене зазвичай книжки, як і люди, приваблюють своїми вадами.

Опишіть, яким станете письменником, коли виростете.
Мертвим білим чоловіком. Я цілком вписуватимусь у канон, якщо він до того часу існуватиме.