Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Анатомія як доля: рецензія на книжку Олексія Волкова PDF Друк e-mail
Написав Віра Агеєва   
Середа, 19 грудня 2012, 12:42

Джерело: ВВС Україна. Рецензія на роман Олексія Волкова "Хмарочос" члена журі конкурсу Віри Агеєвої, професора Києво-Могилянської академії.

Карколомний сюжет роману Олексія Волкова ґрунтується на переконанні, що анатомія – це доля.

Коли народжуєшся із рідкісною аномалією, дзеркальним розташуванням усіх внутрішніх органів, то не просто сам почуваєшся Іншим, але й потрапляєш у тенета дивовижних змов та підступів. От і не надто вдатний актор Володимир Байда вирішив сховатися після деяких небезневинних фінансових афер у тихому провінційному закутку.

 

Але несподівано з'являються таємні незнайомці з посвідченнями співробітників СБУ – і герой опиняється в круговерті викрадень, ув'язнень, замахів, втеч... (Кожен може продовжити цей ряд залежно від кількості побачених за останній час телефільмів про страшних зловмисників із різних спецслужб.)

Отож герой Олексія Волкова змушений несамохіть згодитися на співпрацю і пройти прискорений короткий курс молодого супераґента. А далі зустріч з неймовірною красунею, – серце у неї також б'ється, звичайно ж, справа, - підступи спершу російських, потім американських, потім знову російських розвідок.

Закінчується все хепіендом, бо закохані спромоглися на одному парашуті вдвох утекти з приреченого літака і обманути всіх цереушників та екс-каґебістів.

Автора подекуди зраджує почуття міри - і в сюжет "вкручено" безліч деталей, ґвинтиків, які без потреби затягують дію на шкоду фабульній динаміці.

Паралельно маємо ще й сюжет історичний: доба козаччини, викрадення красуні-українки для самого султана Сулеймана, яничари, підміна бранки, спроба паралельної реконструкції історії.

Володимир Байда і врятувався зі всіх неймовірних тарапат лише тому, що його вела велика Мрія – зняти фільм про яничарів і українських бранок.

Історичний сюжет назагал значно млявіший, аніж детективний, а у режисерську обдарованість персонажа віриться таки менше, аніж у його здатність незмінно вбивати всіх незчисленних ворогів. Але ж і сама назва нас попереджає, що це, насамперед, детектив.