Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Детективи тернополянина не поступаються норвезьким і їх незабаром екранізує «1+1» PDF Друк e-mail
Написав Марія Власенко   
Субота, 29 вересня 2012, 12:40

Джерело: Тернопільська липа

Вчора у книгарні «Є» відбулась презентація книги «Емісар» нашого земляка Олексія Волкова, яка вийшла в світ цього року у видавництві «Нора-Друк».

Лікар, який пише детективи

Для наших читачів, які незнайомі з творчістю цього відомого в Україні майстра детективного жанру, розповімо трішки детальніше про цього відомого тернополянина.

 

Олексій Волков народився 1965 року у м. Тернополі. Закінчив з відзнакою Тернопільський медичний інститут. Працював хірургом у Кіровоградській області. З 1989 р. працює хірургом в Козівській центральній районній лікарні. Писати оповідання почав ще в дев’ятому класі. Перший детектив ”Виконавець” написав про мисливця-одинака, натхненний своїм хобі – полюванням та рибальством. Автор восьми книг. Працює в жанрах детективу та трилеру. Романи пише з шостої ранку. Заварює зелений чай і сідає за комп’ютер. Член НСПУ. Переможець літературних конкурсів «Золотий Бабай» (2002) та «Коронація слова» (2005), номінант конкурсу «Гранд-Коронація» (2010).

Роман про Чикаго, натхненний Козовою

На обкладинці нової книги краєвиди Чикаго. Автор каже, що писав її за допомогою знайомих, які вже давно живуть у цьому місті. Хоча на самі події наклала відбиток його рідна Козова. Головний герой роману, потрапивши в чужу країну, змушений грати нав’язану йому роль загадкового емісара, на якого чекають підступні пастки і карколомні відкриття. Та навіть балансуючи на краю прірви, за крок від загибелі, він вперто просувається до здійснення мрії усього свого життя.

Такий захоплюючий і таємничий сюжет додасть читачам адреналіну і змусить добряче замислитися над його розв`язкою.

Який твір Волкова викликав найбільше критики?

Модератор зустрічі, співвласник видавництва «Нора-Друк» Микола Кравченко розповів тернополянам, що нова книга Волкова за рівнем написання нічим не поступається знаменитим у всьому світі норвезьким детективним романам.

Пан Олексій зізнається, що пише заради задоволення і коли має час. Ніколи себе до цього не змушує. «Професійні письменники зазвичай намагаються видати по чотири книги в рік. Це перетворюється на своєрідний конвеєр. Якщо ж пишеш заради задоволення, то це абсолютно інший процес», — додає він.

Велику зацікавленість серед гостей презентації викликала згадка про книгу «Лікарня на відлюдді». Пан Олексій розповів, що цей твір викупив для екранізації канал «1+1». Цікаво, що роман можна назвати практично автобіографічним. Адже він написаний лікарем на основі його власних переживань та життєвих подій. Хоча автор зізнається, що почув на адресу цього твору багато критики. Мовляв «Лікарня на відлюдді» написана з метою популяризації професії. Лікарі ж навпаки «зачитуються» цим твором. Вони на презентацію спеціально прийшли за автографом.

Чому українці не купують детективи?

У книгарні «Є» вкотре порушили тему кризи на книжковому ринку. Зокрема у Олексія Волкова запитали, чому так мало купують українських детективів. Письменник вважає, що причина в тому, що читаючи детектив, потрібно напружити мозок, думати. Це вищий жанр літератури. Натомість українці, яким доводиться багато працювати, щоб вижити, коли приходять додому, хочуть відпочити і тому, зазвичай, вмикають телевізор або читають щось «легке».

Будемо сподіватися, що ситуація в нашій країні і на книжковому ринку зміниться на краще і твори наших письменників цікавитимуть українців. Адже на літературній ниві нашого життя активно розвивається. Зокрема, багато творчих планів у Олексія Волкова. Рукопис детективу «Квіти» вже знаходиться у видавництві «Нора-Друк». Також є два недописані романи і, як жартує письменник, 50 історій хвороби, які потрібно заповнити.