Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Письменник Максим Кідрук може стати депутатом PDF Друк e-mail
Написав Анна БАЛАКИР   
Середа, 18 липня 2012, 19:45

Андрій Курков та Максим Кідрук в Полтаві. 2010 рік

Джерело: Gazeta.ua

Партія "УДАР" запропонувала письменнику Максиму Кідруку йти на вибори по 99-му округу у місті Кіровоград.

"Зараз я у списку "мажоритарників". Його ще мають затвердити на з'їзді партії у серпні, - каже письменник. - Півроку тому на мене вийшли представники партії, описали політичну ситуацію в Кіровограді. Сказали, що там немає кому йти в опозицію до провладного кандидата. Я довго зважував. Потім відбулися переговори. Розповів, що можу запропонувати передвиборчій кампанії — завдяки навчанню у Швеції маю європейський досвід, технічну освіта, у письменницькій діяльності орієнтуюся на молодь. Ніколи в житті не думав бути дотичним до політики. Не мені розказувати, скільки там лайна і що це взагалі за сфера. Коли побачив, що робилося під час прийняття законопроекту про мову, як опозиція, фактично, здала законопроект і мітинг на Європейській площі, вирішив сказати "так". Мене дістала така махрова опозиція".Кідрук не береться оцінювати свої шанси на виборах, поки не стануть відомі імена конкурентів по округу.

"У Верховній Раді лобіював би закони, які стосуються української культури, зокрема книги і просування її закордоном. Крім того я інженер-енергетик, який навчався у Швеції. Маю непоганий досвід щодо введення ефективних систем опалення в побуті. Це те, що у нас не розвивається і могло б зменшити залежність нашої країни від газу", - додає він.

З лідером "УДАРу" Віталієм Кличком Максим Кідрук познайомився у травні в Кіровограді. "Кілька днів тому спілкувалися і фотографувалися разом. Володимир — це людина того ж штибу, що і я. Він добивався всього сам, має чіткі європейські цінності. Він однозначно орієнтується на Європу, він там жив і готовий застосовувати західний досвід в Україні".

Письменник каже, що літературою і подорожами ніколи не пожертвує. "Подорожів може бути значно менше, - погоджується Кідрук. - Але не думаю, що депутатство і літературна діяльність будуть заважати один одному. Якщо мене оберуть депутатом, це тільки на кілька років. А письменником я залишатимуся завжди", - повідомив Кідрук.