Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

I like Україна: сучасний класик Анатолій Дністровий (відео) PDF Друк e-mail
Написав Оксана Михайлова та Георгій Жиліч, Факти ICTV   
Субота, 30 липня 2016, 13:33

Анатолій ДністровийДжерело: fakty.ictv.ua

ICTV продовжує серію матеріалів Я like Україну до 25-річчя незалежності нашої держави. За підсумками світ побачить унікальну книгу. 25 оповідань, які напишуть 25 відомих українських письменників про свою любов до України. І кожного тижня ми розповідаємо про одного з авторів, які стали сучасними класиками.

Сьогодні знайомимося з автором романів для підлітків, стенографістом сучасного життя, поетом і перекладачем Анатолієм Дністровим.

Анатолій Дністровий – романіст, есеїст, поет і художник відтепер ще й автор дитячих творів. Він від народження доньки пише трилогію про риб: у Дніпрі, в акваріумі та в Чорному морі. У його творчому доробку майже 20 книжок.

 

Найвідоміша і затерта до дірок трилогія Пацики - про реалістичне і часто кримінальне життя міських підлітків на зламі епох - початку 90-х.

- Я чудово розумію, що колись люди в літературі будуть шукати не мої фантазми про майбутнє, а схочуть побачити, якою була соціальна автентичність саме цього дня. Оце мій метод літературний, - розповідає Дністровий. І за цей метод Дністровому вдячні журналісти та літературні критики.

У бібліотеці Дністрового поряд із філософськими книжками, і заначка на чорний день, і риболовецькі снасті. Письменник не боїться бути різним. Постійно змінює прозу на поезію, пише есе, а потім й картини.

Особливо пишається підсумковою збіркою - Черепаха Чарльза Дарвіна. Видання - підсумок історії минулого століття. Колеги поважають Дністрового, бо пише просто, хоч і начитаний як кандидат філософських наук.

- Оця заумь у його прозі не простежується, він дуже просто вміє розповідати, дуже лаконічно. Оцей от імідж людини, яка вийшла з народу, він ніс по собі завжди, - каже письменник і критик Андрій Кокотюха.

Анатолій Дністровий веде вулицями Подолу, і перераховує скільки подібних автентичних місць є по всій країні, але це ніде не зафіксовано. Тому сучасна література має писати натхненно про кожне місто і вуличку, щоб тісно прив'язати українця до рідного.

- Чим більше ми будемо прописувати свою країну, тим більше будемо в уявленні людей маркувати територію, до якої причетні і ми, і попередні покоління і, і наступні покоління, - запевняє Дністровий.

#ЯlikeУкраїну