Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

I like Україну: гордість країни - Ірен Роздобудько (відео) PDF Друк e-mail
Написав ICTV   
Субота, 30 липня 2016, 13:10

Ірен РоздобудькоДжерело: fakty.ictv.ua

У рамках проекту "I like Україну" до 25-річчя незалежності нашої держави ICTV розповідає про 25 відомих українських письменників, які напишуть 25 оповідань про свою лобов до Батьківщини.

Однією з сучасних українських класиків, які взяли участь у проекті, є письменниця Ірен Роздобудько. Факти ICTV у зручному для вас форматі підготували розповідь про автора.

Письменник, журналіст та сценарист Ірен Роздобудько популярна завдяки своїм творчим здобуткам. Один з найбільш відомих - роман Ґудзик, який було опубліковано у 2005 році. Книгу буквально розмітали з полиць. Пізніше, творіння Ірен Роздобудько екранізували. А через десять років вийшло продовження першої частини роману – Ґудзик-2.

Зокрема, письменниця Ірен Роздобудько працювала над сценарієм відомої української кінострічки Поводир Олеся Саніна. Автор є багаторазовим лауреатом Коронації слова і власником Золотого письменника України.

На рахунку Ірен Роздобудько понад 30 написаних книг. Письменниця родом із Донецька, має проукраїнські погляди. Востаннє на Донбасі була на мітингу за єдину Україну.

- Я ще б хотіла мюзикл написати, п'єсу, дуже до театру, хотіла б підібратися, але не знаю як, - ділиться своїми планами Ірен Роздобудько. Автор з дитинства була російськомовною, в кінці 80-х почала говорити українською. Кар’єра популярної письменниці почалась з 2000 року, коли була видана її перша книга "Пастка для жар-птиці".

До написання книг Ірен Роздобудько працювала ведучим у цирку, офіціантом у кафе, снігуронькою у фірмі Свято та завідувачем відеосалону у кінотеатрі.

#ЯlikeУкраїну