Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Банер
Цитатник з книжки «Київ — Париж (У пошуках застиглого часу)» PDF Друк e-mail
Написав IPYSANCHYN   
Неділя, 28 лютого 2016, 13:35

Богдан Образ. Київ-ПарижДжерело: chitalische

Підбірка цитат з книжки Богдана Образа "Київ – Париж (У пошуках застиглого часу)"

Краса – це лише початок жаху, який нам доведеться навчитися пережити…

Листи – це єдиний спосіб відчути одне одного. Адже не слід забувати, що окрім фізичного потягу існує духовна близькість. Справжні почуття.

Київські гопники звертаються до зустрічного перехожого «Вася», а паризькі гопники називають зустрічного перехожого «Тарас» (ta race – твоя раса).

Що далі подорожній мандрує, то більше загрузає у захоплюючих тенетах старого міста, де по бруківці їздили диліжанси, де закохані митці писали й змальовували своїх муз, де борці за свободу гинули на барикадах…

 

«Тангі» — це діти, що живуть у батьків років до 40 і аж потому починають доросле життя.

Смородинський узвіз спорудили для Хрущова, щоб він міг гуляти тут і збирати ожину. Зараз це місце використовується велосипедистами – екстремалями для швидкісного спуску на Поділ.

Дзвін церкви Богоматері праці походить з Севастополя, його привезли французи після Кримської війни. Севастопольський дзвін подарував церкві Наполеон ІІІ.

Підходячи до Золотих воріт, на розі Прорізної і Володимирської можна побачити елегантно-вишукану споруду, яку реставрують вже понад 20 років. Це – дім Сироткіна. На початку минулого століття тут був ресторан «Маркіза», де полюбляли збиратися архітектори, попиваючи пінний чай. Це була найдорожча цукерня у Києві. Найкращим подарунком на весілля вважалася коробка з-під цукерок, придбана за 100 карбованців саме у цьому ресторані.

Лоретки – це висококласні повії для платоспроможних клієнтів, кокотки – це легковажні дівчата на утриманні багатих чоловіків, а гризетки – це робітничі попелюшки, що працюють на мануфактурі.

Існує добра арабська приказка, що той хто дарує мало, дарує від щирого серця, а хто дарує багато – дарує від розкошів.

«Ті, хто сидить на лавці – це справжній роман, справжня драма!…» — українська художниця Марія Башкирцева

Хамити дівчатам – то ницість.

Завершення стосунків схоже на поїздку у потязі, коли ти дістався кінцевої точки і треба здавати постіль провіднику; на кінець семестру, коли треба здавати старості методички; на кінець перебування в готелі чи санаторії, коли треба здавати ключі… Ми мовби відаємо те, чим тимчасово користувалися…

У Києві про наближення літа свідчать черги до бочки з квасом. Цей класичний прохолодний напій французи ще з часів походу Наполеона на Москву називають «Свинячим лимонадом» (Limonade de cochon).

Пасажі були створені задля того, щоби вельмишановне панство могло ховатися від дощу.

«Форми старого міста змінюються швидше, ніж форми серця смертного», — писав Шарль Бодлер про Париж.

Французи поділяють дівчат на північних і східних. Якщо перші – це інтелектуальні скандинавки, то останнім притаманний дещо негативний імідж.

Іноді кохання – це відновлення самооцінки, повернення до звичного способу життя.

Ознака старого міста – старі дерева і будинки. Вони асоціюються з літніми людьми. Дерева пережили не одне покоління, перетворившись з маленьких саджанців на буйних красенів, що дарують лагідний затінок людям і прихисток птаству. Пустивши потужне коріння, вони стали свідками епохи перемін… Те саме стосується старих будинків, у яких виросло кілька поколінь; будинки були свідками численних життєвих колізій. Стіни старих будинків ніби ще тримають у собі сміх і плач своїх мешканців, підлога пам’ятає перші невпевнені дитячі кроки, двері – моменти повернення коханої людини, а вікна – цікавість, із якою крізь них виглядали.

… венерологічний диспансер (Саксаганського, 72). Цікавим є той факт, що раніше у цьому приміщенні містився… бордель.

Спочатку на цій вулиці (Саксаганського) мешкали жандарми, а згодом видатні діячі. Зокрема творець Незнайки Микола Носов проживав у будинку № 84/86, що на розі. А на Саксаганського, 97 винаймали житло родини Миколи Лисенка, Михайла Старицького та Лесі Українки, нині там діють їхні музеї. Цей мистецький осередок називають «Українським парнасом». Сам Панас Саксаганський проживав на Жилянській, 96.

Фраза Марії (Башкирцевої) – «Любов дає на можливість уявити світ таким, яким він має бути»

У стосунках час – це найкращий друг і найкращий ворог.

Родзинкою вулиці Фрунзе є Кирилівська церква з унікальним розписом Врубеля. Це єдина церква, де не запалюють свічки, адже це може зашкодити фрескам. За легендою, під Кирилівською церквою поховано князя Святослава.

… що якби за кожну мить, коли я згадую про Z, мені давали квітку – то цілий світ перетворився б на квітучий сад.

Я був схожий на читача на лаві у парку, якого поглинула цікава книжка і єдине, що може відірвати його від читання – це несподіваний дзвінок сторожа, що сповіщає про закриття парку.

Є дівчата, з якими сплять, а є дівчата, які сняться.

Іноді справжні стосунки засновані на справжніх почуттях – це немов сніг у Парижі: буває рідко, дуже гарно і… дуже швидко тане…

Слід відзначити, що у давні часи пожежі гасили здебільшого монахи, а також повії, які зобов’язані були принести щонайменше два відра води як спокуту за свою сороміцьку професію.

Серед цікавих поховань на кладовищі Пер-Лашез слід згадати про чоловіка, який весь час зраджував дружині. Після його смерті вона викарбувала на могилі напис – «Нарешті я знаю, де ти спиш».

Світлофорні паті — якщо у людини є хтось, вона вбирається в червоне, якщо у людини є хтось, вона вбирається в червоне, якщо ситуація нез’ясована – у жовте вбрання, а коли вона вільна – в зелене.

Деякі переконані: що довше чекаєш, то кращим стає вино. Однак трапляється, що з часом вино перетворюється на оцет…

«якщо людина дурна, на неї слід дивитися як на споживача»

Нова буржуазія (парвеню) — це категорія людей, які ніколи в житті не знали, що таке багато грошей, аж раптом вони у них з’явились. Їм не властивий високий рівень культури й освіченості, але особливістю їхнього споживання є показовість – «блінг — блінг»: дорогі ручки, блискучі черевики, вишукані одяг і аксесуари, сумки Луї Віттон.

Бобо – представники паризької буржуазної богеми, які кардинально відрізняються від класичної буржуазії. Бобо обожнюють екологічно чисті продукти та органічну їжу, вони їздять на малолітражках та гібридах, що б менше забруднювати місто.

Її кроки – це плоди моєї тиші.

Любов на все життя – це любов, котра повертає до життя.