Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Банер
Шок і трепет: 10 книг львівського Форуму PDF Друк e-mail
Написав Іван Рябчий   
Понеділок, 21 вересня 2015, 21:16

Джерело: Дзеркало тижня

Шокуючі події війни на Сході, тексти політв'язнів, трепет кохання, Чорнобильська зона відчуження, наші найближчі сусіди — такі головні літературні теми, довкола яких обертався XXII Форум видавців у Львові.

Сама ця подія стала знаковою для культурного життя України. Останнім часом ця ж подія потрапила у скандально-кримінальні хронічки (у зв'язку з гучними заявами органів безпеки). Втім, найголовніше — книжки. Десять із яких, на свій смак, рекомендую.

...

Маркіян Камиш. "Оформляндія, або Прогулянка в Зону" ("Нора-Друк")

Цьогорічний Форум ряснів дебютами. Але випадок Камиша — унікальний. Довгий час цей історик за фахом ховався за профілем у Фейсбуці, досить відверто висловлюючись про творчість інших гравців літературного ринку. І ось — перша книжка. І, як на мене, цікава вона не так темою (прогулянки неформала до Чорнобильської зони), як голосом, текстом. Віртуозним володінням мовою. Книжка, майже позбавлена сюжету, причаровує з перших сторінок. Камишеві вдається вплітати сленг у такі вишукані описи апокаліптичних краєвидів Зони, що він миттю перетворюється на мовне явище. Мандрівник і поет — а на додачу історик, себто людина з жилкою педантизму (який у даному випадку аж ніяк не зайвий) — Маркіян Камиш створив одну з найцікавіших дебютних книжок цього року.