Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Артем Чапай отримав стипендію Центральноєвропейської ініціативи та Словенської асоціації письменників PDF Друк e-mail
Четвер, 29 серпня 2013, 16:30

Центральноєвропейська ініціатива

Артем Чапай став переможцем міжнародного конкурсу й отримав стипендію Центральноєвропейської ініціативи та Словенської асоціації письменників.
Артем ЧапайЦя стипендія, у розмірі 5 тис євро, започаткована у 2006 році і спрямована на заохочення транскордонного співробітництва в галузі літератури для молодих письменників із країн, які не є членами Європейського Союзу.

Артем Чапай стане гостем міжнародного фестивалю Віленіца в м. Копер, Словенія 11-15 вересня 2013 р., а після цього впродовж 3 місяців працюватиме над реалізацією проекту, який переміг у конкурсі.

 

Проект, який у подальшому ляже в основу нової книги автора, присвячений передусім темі трудової міграції.

***

Артем Чапай – письменник, перекладач, журналіст, мандрівник. Після знайомства на власній шкурі з гауптвахтою, навесні 2001 під час "України без Кучми" кинув навчання в Академії СБУ. В подальшому здобув ступінь бакалавра філософії в Києво-Могилянській академії.

Під час навчання працював офіціантом у нічному клубі, кур'єром, редактором дитячого журналу, перекладав відео для українських телеканалів, був репортером при МЗС.

Артем Чапай був одним із засновників громадського руху "Збережи старий Київ".

Півтора року мандрував Америкою, заробляючи фізичною працею. Книга про цю подорож, "Авантюра", вийшла друком у 2008.

Друга книжка, "Подорож із Мамайотою в пошуках України", стала фіналістом конкурсу "Книга року BBC-2011".

Перекладав твори Н. Чомскі, Е. Валлерстайна, Е. Саїда, М. Ганді, Ч. Тейлора. Оповідання й колонки Чапая публікуються в українських ЗМІ.

За оповідання "Один день щастя" й "У вас все нормально?" у 2012 він отримав відзнаку від La Strada-Україна та Інформаційно-консультативного жіночого центру.

У 2013 р. у видавництві "Нора-Друк" вийде гостросоціальний роман Артема Чапая "Червона зона".