Нора-Друк, незалежне видавництво сучасної літератури

Украина онлайн

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

Світовий бестселер про скарби Полуботка тепер і українською PDF Друк e-mail
Середа, 21 серпня 2013, 16:01

Шевченко Анна. СпадокДо 20-го Форуму Видавців у Львові у київському видавництві "Нора-Друк" побачить світ історичний трилер англійської письменниці українського походження Анни Шевченко "Спадок".

Сюжет роману побудовано на легенді, що згідно із заповітом гетьмана Полуботка в Банку Англії з XVIII століття зберігається золотий скарб, який може отримати нащадок гетьмана лише за умов, що Україна стала незалежною державою. Ця легенда вже кілька століть хвилює багатьох дослідників і авантюристів. Авторка роману пропонує власну версію цієї історії.

Ймовірний нащадок гетьмана Полуботка претендує на спадщину і звертається по допомогу в юридичних аспектах до Кейт, англійського адвоката українського походження.

Отримання спадщини може змінити баланс сил між Російською федерацією і незалежною Україною, а також матиме серйозні наслідки для Банку Англії, тому дії адвоката привертають увагу спецслужб. Тарас, офіцер російської служби безпеки, отримує завдання запобігти претензіям на спадок. Дія роману відбувається у Великій Британії, Росії, Аргентині, Україні.

Сюжет побудований таким чином, що ситуація розглядається з точки зору як Кейт, так і Тараса. Автор проводить читача через складні механізми відстеження архівної документації, факт і вимисел у романі ретельно переплетені: легенда існування козацького скарбу, факти попередніх спроб членів сім’ї Полуботка претендувати на козацьке золото, історія репресій з боку радянської влади по відношенню до реальних членів сім’ї автора, приватні щоденники, архівні документи...

З рецензії на книжку в газеті Independent: "Легендарне козацьке золото, російські агенти, переслідування українців, дивний заповіт - інгредієнти цього смаковитого дебюта".

Анна Шевченко народилась у Києві. Має ступінь магістра філософії Кембріджського університету. Володіє сімома мовами. Автор багатьох статей та двох книг з питань крос-культурних комунікацій, а також романів “Спадок“ та “Гра”.

Роман перекладено дванадцятьма мовами.

Український переклад з англійської мови здійснила Тетяна Некряч - доцент кафедри теорії і практики перекладу Інституту філології Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.